Pablo Software Solutions
 
BOBRME Komel
Aktualności
Copyright (c) 2013 by Komel All Rights reserved
Instytut Napędów
i Maszyn Elektrycznych
KOMEL
Z satysfakcją informujemy, iż wydawany przez KOMEL kwartalnik "Maszyny Elektryczne - Zeszyty Problemowe" po raz kolejny pozytywnie przeszedł proces ewaluacji IC Journals Master List 2016, której wynikiem jest przyznana punktacja ICV (Index Copernicus Value) - 59.05 (56.87 w roku 2015). Uzyskana punktacja wyliczona została na podstawie złożonej przez Redakcję ankiety oraz oceny eksperckiej dokonanej przez specjalistów Index Copernicus.
Wskaźnik ICV 2016 upoważnia do powoływania się na indeksację w bazie IC Journal Master List.
W dniu 23 września 2017r. na rynku w Katowicach odbędzie się trzecia edycja Dni Energii Miasta Katowice. W trakcie tego wydarzenia przedstawiciele naszego Instytutu zareprezentują pojazdy elektryczne, tym razem off-roadowe, do których to Instytut KOMEL zaprojektował i wykonał napędy elektryczne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.
Celem organizowanego przez UM w Katowicach wydarzenia jest edukacja ekologiczna oraz podnoszenie świadomości dotyczącej wzrostu efektywności energetycznej.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej imprezy.

Zobacz szczegółowy program wydarzenia.


Śledź na bieżąco na naszym fanpage

W dniach 13-15 września 2017r. w Janowie Podlaskim odbyła się 20 Konferencja Energetyki, organizowana przez firmę Ethos Energy Poland. W konferencji uczestniczyli przedstawicie naszego Instytutu prezentując najnowsze osiągnięcia, głównie w zakresie projektowania maszyn i napędów elektrycznych. W trakcie konferencji Stanisław Gawron - Kierownik Pracowni Maszyn Elektrycznych wygłosił referat pt.: "Prądnica synchroniczna o wzbudzeniu hybrydowym równoległym".


Więcej na naszym fanpage

W dniach 21-22 września 2017r. w Warszawie odbędzie się Konferencja Naukowa "e-Mobilność - wyzwania szanse i zagrożenia". Celem Konferencji jest prezentacja wyników badań, wymiana doświadczeń badawczych i przemysłowych dotyczących szeroko rozumianej e-mobilności. Organizatorzy liczą, że Konferencja i dyskusje jej towarzyszące, będą inspiracją do podejmowania oryginalnych badań w zakresie pojazdów elektrycznych, ze szczególnym uwzględnieniem badań o charakterze utylitarnym. W trakcie Konferencji przedstawiciele naszego Instytutu wygłoszą referat pt.: "Opracowywanie, projektowanie i produkcja napędów elektrycznych do zastosowań specjalnych".

Przejdź na stronę internetową konferencji...

W dniu 23 września 2017r. na Placu Kwiatowym w Katowicach odbyła się trzecia edycja Dni Energii Miasta Katowice. Organizatorem wydarzenia było Miasto Katowice we współpracy z Tauron Ciepło. Impreza objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
W jej trakcie przedstawiciele Instytutu KOMEL zareprezentowali pojazdy elektryczne, tym razem w wersji "off-road": e-buggy oraz quad, do których to Instytut KOMEL zaprojektował i wykonał napędy elektryczne. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.

Zobacz zdjęcia z imprezy oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage

W dniach 5-7 października 2017r. w Warszawie odbędzie się 13 Międzynarodowa Konferencja: "Modern Electrified Transport". W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele naszego Instytutu, wygłaszając prezentację pt.: "Trakcyjny silnik indukcyjny".

Więcej na stronie internetowej Konferencji MET...

W dniu 25 października 2017r. w Warszawie odbyły się I Targi Elektromoibilności zarganizowane przez firmę ElectroMobility Poland. Targi miały na celu szeroko rozumianą integrację środowiska związanego z elektromobilnością, w szczególności producentów podzespołów, zwłaszcza do pojazdów elektrycznych, instytutów badawczych, biur projektowych itp.
Podczas targów KOMEL zaprezentował napędy elektryczne do zastosowań elektromoibilnych.


Zobacz zdjęcia z imprezy oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage

W dniach 26-27 października 2017r. w Warszawie odbędzie się 7 Polska Konferencja Hydroenergetyczna "RENEXPO Poland". Konferencje hydroenergetyczne "RENEXPO Poland" są platformą dyskusji nad wyzwaniami, przed którymi staje sektor energetyki wodnej w Polsce i w innych krajach Europy w świetle zmian w otoczeniu prawno-administracyjnym, a także możliwości wynikających z potencjału hydroenergetycznego, stanu techniki oraz uwarunkowań ekonomicznych i środowiskowych.
W konferencji udział weźmie przedstawiciel Instytutu KOMEL, dr inż. Stanisław Gawron, wygłosi on prezentację pt.: "Współpraca elektrowni wodnej z farmą wiatrową".

Więcej na stronie internetowej Konferencji "RENEXPO Poland"...

Zaproszenie na Targi Wiatr i Woda 2017, Katowice 10-12.11.2017 r.
W dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, położonym w sercu Katowic. Łącznie swoją ofertę na II Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017 zaprezentuje ponad 200 wystawców. Instytut KOMEL zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 47.
Na targach zaprezentujemy m.in.: elektrownię jachtową, projekt elektrowni "bez ogona", napęd do łodzi. Serdecznie zapraszamy.


Śledź wydarzenie także na naszym fanpage


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas II edycji Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, które odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

oraz polubienia wydarzenia na fanpage KOMEL-u

Z satysfakcją informujemy, iż w wyniku kompleksowej oceny parametrycznej działalności jednostek naukowych, dokonanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za lata 2013-2016, zgodnie z komunikatem MNiSW z dnia 16 listopada 2017r. Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL uzyskał kategorię naukową "A".  

W dniu 12 stycznia 2018 r. przedstawiciele Instytutu KOMEL uczestniczyć będą w "II Kongresie Producentów Pojazdów Elektrycznych i Infrastruktury Energetycznej do ich Ładowania". Kongres odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. W trakcie Kongresu uczestnicy postarają się odpowiedzieć m.in. na pytanie: "Jaką energią będziemy zasilać pojazdy elektryczne? Ze źródeł tradycyjnych, węglowych czy ze źródeł opartych na energetyce odnawialnej?"

Zobacz szczegółową prezentację na temat Kongresu...