Pablo Software Solutions
 
BOBRME Komel
Aktualności
Copyright (c) 2013 by Komel All Rights reserved
Instytut Napędów
i Maszyn Elektrycznych
KOMEL
W dniu 23 września 2017r. na Placu Kwiatowym w Katowicach odbyła się trzecia edycja Dni Energii Miasta Katowice. Organizatorem wydarzenia było Miasto Katowice we współpracy z Tauron Ciepło. Impreza objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
W jej trakcie przedstawiciele Instytutu KOMEL zareprezentowali pojazdy elektryczne, tym razem w wersji "off-road": e-buggy oraz quad, do których to Instytut KOMEL zaprojektował i wykonał napędy elektryczne. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.

Zobacz zdjęcia z imprezy oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage
W dniach 5-7 października 2017r. w Warszawie odbędzie się 13 Międzynarodowa Konferencja: "Modern Electrified Transport". W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele naszego Instytutu, wygłaszając prezentację pt.: "Trakcyjny silnik indukcyjny".

Więcej na stronie internetowej Konferencji MET...

W dniu 25 października 2017r. w Warszawie odbyły się I Targi Elektromoibilności zarganizowane przez firmę ElectroMobility Poland. Targi miały na celu szeroko rozumianą integrację środowiska związanego z elektromobilnością, w szczególności producentów podzespołów, zwłaszcza do pojazdów elektrycznych, instytutów badawczych, biur projektowych itp.
Podczas targów KOMEL zaprezentował napędy elektryczne do zastosowań elektromoibilnych.


Zobacz zdjęcia z imprezy oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage

W dniach 26-27 października 2017r. w Warszawie odbędzie się 7 Polska Konferencja Hydroenergetyczna "RENEXPO Poland". Konferencje hydroenergetyczne "RENEXPO Poland" są platformą dyskusji nad wyzwaniami, przed którymi staje sektor energetyki wodnej w Polsce i w innych krajach Europy w świetle zmian w otoczeniu prawno-administracyjnym, a także możliwości wynikających z potencjału hydroenergetycznego, stanu techniki oraz uwarunkowań ekonomicznych i środowiskowych.
W konferencji udział weźmie przedstawiciel Instytutu KOMEL, dr inż. Stanisław Gawron, wygłosi on prezentację pt.: "Współpraca elektrowni wodnej z farmą wiatrową".

Więcej na stronie internetowej Konferencji "RENEXPO Poland"...

Zaproszenie na Targi Wiatr i Woda 2017, Katowice 10-12.11.2017 r.
W dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, położonym w sercu Katowic. Łącznie swoją ofertę na II Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017 zaprezentuje ponad 200 wystawców. Instytut KOMEL zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr 47.
Na targach zaprezentujemy m.in.: elektrownię jachtową, projekt elektrowni "bez ogona", napęd do łodzi. Serdecznie zapraszamy.


Śledź wydarzenie także na naszym fanpage


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas II edycji Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, które odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

oraz polubienia wydarzenia na fanpage KOMEL-u

Z satysfakcją informujemy, iż w wyniku kompleksowej oceny parametrycznej działalności jednostek naukowych, dokonanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za lata 2013-2016, zgodnie z komunikatem MNiSW z dnia 16 listopada 2017r. Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL uzyskał kategorię naukową "A".  

W dniu 12 stycznia 2018 r. przedstawiciele Instytutu KOMEL uczestniczyć będą w "II Kongresie Producentów Pojazdów Elektrycznych i Infrastruktury Energetycznej do ich Ładowania". Kongres odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. W trakcie Kongresu uczestnicy postarają się odpowiedzieć m.in. na pytanie: "Jaką energią będziemy zasilać pojazdy elektryczne? Ze źródeł tradycyjnych, węglowych czy ze źródeł opartych na energetyce odnawialnej?"

Zobacz szczegółową prezentację na temat Kongresu...  

W dniu 17 stycznia 2018r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Konferencja "Technologie Przyszłości - Elektromobilność". Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział nie tylko w Konferencji na temat 'Elektromobilności', lecz wiele pojazdów, które zajechały na Krakowskie Przedmieście, postanowił przetestować osobiście. W Konferencji uczestniczył Dyrektor Instytutu KOMEL - dr hab. inż. Jakub Bernatt - prof KOMEL.


Zobacz relację z imprezy oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage  

Zaproszenie na Targi ENEX - Nowa Energia 2018, Kielce 28.02-01.03.2018 r.
Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr E-22 na Targach ENEX, które odbędą się w dniach 28.02-01.03.2018 w Kielcach.
Na targach zaprezentujemy m.in.: 3-fazowe prądnice synchroniczne z magnesami trwałymi, przeznaczone do stosowania w odnawialnych źródłach energii, silnik do pojazdu elektrycznego, elektrownię jachtową oraz nową wersję napędu do łodzi wraz z panelem sterowania.
Nasi przedstawiciele będą służyć radami, odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.

Serdecznie zapraszamy.
Śledź wydarzenie także na naszym fanpage

W dniu 22 stycznia 2018r. Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego powołał na mocy Uchwały 2785/233/V/2017 Zarządu Województwa Śląskiego Dyrektora Instytutu KOMEL dr hab. inż. Jakuba Bernatta, prof. KOMEL w skład Rady ds. Elektromobilności.
Zobacz relację ze spotkania oraz śledź wydarzenia na naszym fanpage  

Z satysfakcją informujemy, iż Instytut KOMEL został uhonorowany tytułem "Innowacyjna Firma na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności" oraz nagrodzony statuetką "Lider Innowacyjności Bezpieczeństwa Państwa", w Ogólnopolskim Konkursie "Lider Bezpieczeństwa Państwa 2018' (edycja VI), w kategorii - Innowacyjna Firma na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności.
Wręczenie nagrody nastąpi w czasie Uroczystej Gali wręczenia nagród Lidera Bezpieczeństwa Państwa, pod Honorowym Patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Pana Ministra Pawła Solocha w dniu 21 czerwca 2018r.  

Śledź na bieżąco na naszym fanpage